Informacje o czyszczeniu i odgrzybianiu klimatyzacji

Czyszczenie i konserwacja klimatyzacji typu split – w praktyce

  • Na jakiej zasadzie działa klimatyzator?
  • Dlaczego ważne jest utrzymanie klimatyzatora w czystości?
  • Jak w praktyce wyczyścić i zdezynfekować klimatyzator?

Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule, który skupia się na praktycznym aspekcie czyszczenia i odkażania klimatyzacji, przede wszystkim zaś klimatyzatorów split.

Czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji i urządzeń chłodniczych

Czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji i urządzeń chłodniczych to nie tylko kwestia estetyczna. Zanieczyszczone urządzenia gorzej pracują, częściej ulegają awariom oraz zużywają więcej prądu.  Bakterie i grzyby, rozwijające się w parownikach to ponadto źródło wielu dolegliwości i chorób, na czele z niebezpieczną dla życia “chorobą Legionistów”.

Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat konieczności czyszczenia i dezynfekowania urządzeń klimatyzacyjnych oraz chłodniczych.

Legionella w instalacjach klimatyzacji oraz jej zwalczanie

Legionelloza (inaczej zwana “chorobą Legionistów”) to bardzo groźna choroba dróg oddechowych, wywoływana przez bakterie Legionella pneumophila. Szacuje się, że śmiertelność choroby mieści się w przedziale od 5 do 20%. Co więcej, tylko w 1 do 5% przypadków choroba zostaje prawidłowo zdiagnozowana. Jednym z głównych źródeł zakażeń są urządzenia klimatyzacyjne. 

Z artykułu dowiesz się, w jaki sposób można zakazić się legionellozą, jakie były największe epidemie choroby, jaka jest rzeczywista skala zagrożenia, jak zapobiegać rozwojowi bakterii Legionella pneumophila w systemach klimatyzacji a także o innych kwestiach związanych z “chorobą Legionistów”.

Czystość klimatyzatora (w skrócie)

Klimatyzator słabo chłodzi? A może wydobywa się z niego nieprzyjemny zapach? To tylko dwa spośród możliwych skutków zanieczyszczonej klimatyzacji.

W artykule, w dużym skrócie omówiono, z jakich powodów czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji oraz urządzeń chłodniczych są znacznie ważniejszą sprawą niż to się często wydaje.

Jeśli chcesz wiedzieć czym może skutkować brak należytej dbałości o higienę urządzeń, a jednocześnie nie chcesz zagłębiać się w nadmierne szczegóły – ten tekst jest dla Ciebie:)